E. L. James: Fifty Shades Freed 3, Padesát odstínů svobody (kniha, recenze): „Autorka knihy, spisovatelka s pseudonymem E. L. James pokračovala ve stejném duchu jako u předchozích knih trilogie Padesát odstínů s názvy Padesát odstínů šedi a Padesát odstínů temnoty.“ „Pokud chcete koupit knihu jako dárek ženě, pravděpodobně se touto knihou nespletete.“ „Třetí díl s názvem Padesát odstínů svobody není výjimkou.“

E. L. James: Fifty Shades Freed 3, Padesát odstínů svobody (kniha, recenze)

Literární kritici ve svých recenzích o této knize píší jako o prvoplánovém lehkém pornografickém spisku pro ženy ve středním věku. Přesto (nebo možná právě proto) ženy sérii knih 50 odstínů milují. Třetí díl s názvem Padesát odstínů svobody není výjimkou. Autorka knihy, spisovatelka s pseudonymem E. L. James pokračovala ve stejném duchu jako u předchozích knih trilogie Padesát odstínů s názvy Padesát odstínů šedi a Padesát odstínů temnoty.

Pokud chcete koupit knihu jako dárek ženě, pravděpodobně se touto knihou nespletete. Pokud ovšem ona obdarovávaná žena nemá vyhraněný literární styl a nepatří k onomu nepatrnému zlomku čtenářek (a čtenářů), které tímto lehkým čtivem na pokraji kýče z celého srdce pohrdají.

Ať už si o tomto druhu literatury či čtivu každý myslí co chce, reálný obraz literárního trhu je takový, že miliony čtenářů po celém světě si tuto knihu nejen koupilo, ale dokonce i přečetlo. A to navíc obvykle s nebývalou čtenářkou chutí až lačností a často doslova na jeden zátah. Což se bohužel většině knižních titulů nejen současných autorů zdaleka nepodaří.

Proč koupit a číst:

  • velmi dobře se čte, poutavý příběh s prvky romantiky a exotiky
  • neklade přílišné nároky na čtenáře, proto si u této knihy čtenář může krásně odpočinout
  • v knize je popsáno to, o čem mnoho žen tajně sní

Proč se této knize vyhnout:

  • pokud je pro vás kniha synonymem hodnotné literatury (a nikoli jen oddychového čtiva)

Možná Vás zaujmou i tyto podobné knížky

4. 2. 2015 | Michaela Novotná

Řekněte nám svůj názor